Starcie Absurdów Nadzoru – jesteś na „tak” czy na „nie”?

Fundacja Panoptykon zaprasza na Starcie Absurdów Nadzoru! Pokażemy Wam najdziwniejsze, najbardziej koszmarne i absurdalne przykłady podglądactwa firm i instytucji. Część z nich udało się nam zebrać w ramach naszej akcji „Absurdy Nadzoru” – na stronie absurdy.panoptykon.org możecie zobaczyć, kto nas podgląda w codziennych sytuacjach. W zasadzie każdy przykład opublikowany na naszej stronie wzbudza kontrowersje: różnimy się w ocenie tego, kiedy kontrola jest problemem i ograniczeniem, a kiedy racjonalnym i koniecznym rozwiązaniem. Chcemy o tym porozmawiać i dlatego zapraszamy Was do wzięcia udziału w Starciu Absurdów Nadzoru.

Dołącz do nas, jeśli bulwersują Cię sytuacje, które publikujemy na stronie absurdy.panoptykon.org. Bez względu na to, czy uważasz, że potrzebujemy więcej kamer monitoringu na ulicach, czy jesteś im przeciwny, zaproszenie na to spotkanie jest dla Ciebie. Obiecujemy, że spornych kwestii i niejednoznacznych przykładów na nim nie zabraknie. Zadbamy także o to, by w czasie Starcia Absurdów Nadzoru każdy mógł wyrazić swoją opinię.

Na Starcie Absurdów Nadzoru zapraszamy 3 października do Cafe Wilson (ul. Felińskiego 37, Warszawa). Zaczynamy o 18:00! Dla naszych gości szykujemy skromny poczęstunek. Przyjdź, jeżeli chcesz poznać Fundację Panoptykon i podyskutować z nami o tym, czy i w jaki sposób nowe formy kontroli zagrażają naszej wolności.