Zupa za odcisk palca

Nadesłany przez: 
AW

Wojskowa Akademia Techniczna zamówiła biometryczne systemy… rejestracji wydawania posiłków na stołówce uczelni i systemu głosowania Senatu uczelni. Czy niedopuszczenie do tego, że ktoś zje nadprogramową zupę jest aż tak ważne, że potrzeba do tego systemu pobierającego odciski palców? Nawet jeśli chodzi o to, by klient stołówki dostał dania zgodne z jego dietą, to to da się osiągnąć inaczej. Policzyć głosy w czasie głosowanie uczelni też chyba da się w tradycyjny sposób, a pracownicy uczelni chyba powinni znać się na tyle, żeby wiedzieć, kto jest uprawniony do głosowania. Po co więc ta cała biometria – zapisywanie odcisków palców wielu osób - i też nie mały wydatek dla uczelni – skoro można sprawę rozwiązać prościej, nie zbierając takich danych? Taka „modernizacja” bez potrzeby to już absurd.

Komentarze

Jeden z najsłabszych i najłatwiejszych do podrobienia sposób zabezpieczenia biometrycznego. Jeśli nie skanuje układu naczyń krwionośnych palca to jest to dziecinnie proste do oszukania. Choć i układ naczyń krwionośnych może ulec zmianie naturalnej (angiogeneza) albo wywołanej starzeniem, chorobą lub uszkodzeniem fizycznym.

http://www.wikihow.com/Fake-Fingerprints

Należy zawsze zweryfikować informacje na podstawie których chce się napisać informacje. Z tego co wiem realizowany jest projekt stworzenia systemu ochrony opartego o biometrię, a jednym z jego etapów jest weryfikacja dotychczasowych wyników poprzez zastosowanie jego elementów jako dodatkowe źródło weryfikacji danych zawartych legitymacji studenckiej. Druga grupa poddana badaniu to Senatorowie Senatu uczelni. Może osoba która przekazuje informacje w takiej formie ma na celu ograniczenie rozwoju polskich technologii w tym obszarze, an korzyść innych krajów czy firm. Mam nadzieję że to wynika tylko z niewiedzy i braku rzetelnej informacji.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.