„Dziewczyny wstydzą się poprawić sobie rajstopy w pokoju” – czyli nadzór w pracy

Nadesłany przez: 
Marta

Marta przesłała nam opis form nadzoru w swojej pracy: „Monitoring jest w każdym pomieszczeniu oprócz łazienki, WC i kuchni. Szef nie wytłumaczył pracownikom powodów montażu kamer, stwierdził jedynie, że służą »kontroli jakości pracy«. Obiecał, że wejdzie specjalne zarządzenie dotyczące kamer. Minęło 1,5 roku i nic. Zarządzenia nie ma, kamery sobie pracują, a my nawet nie wiemy, co rejestrują (sam obraz czy może też dźwięk). Na komputerach mamy też zamontowany program szpiegujący – wiadomo, monitoring to za mało. Na początku nic nie wiedzieliśmy o tym programie. Jego istnienie odkrył przypadkiem jeden z pracowników, który trochę się zna na komputerach. Okazało się, że program robi wszystko: filtruje historię przeglądania i wysyła do szefa alerty, gdy wchodzi się na strony prywatne (poczta, rachunek bankowy), oblicza wydajność pracy, czas edycji jednego pliku itd.

Jak nadzór w pracy wpływa na Martę?: „Wieczne poczucie, że coś robię za wolno: za wolno czytam, piszę. Poczucie, że kogoś okradam z czasu, za który mi płaci. Choć, myśląc racjonalnie, wcale tak nie jest. Mimo to zostaję po godzinach, za które nikt mi nie płaci. Zauważyłam też, że stałam się o wiele bardziej nerwowa w życiu prywatnym: podnoszę głos, szybciej się irytuję. Poczucie bycia cały czas obserwowanym w pracy przez »oko Saurona« towarzyszy całemu zespołowi i doprowadza do absurdalnych sytuacji: dziewczyny wstydzą się poprawić sobie rajstopy w pokoju, bo wiedzą, że ktoś to gdzieś zapisuje, monitoruje, ogląda” – komentuje Marta.

A jak wygląda nadzór w Twojej pracy?

Komentarze

U nas dało się ten program oszukać przy odrobinie umiejętności hackerskich. Np. strona nie liczyła się jako otwarta o ile jej okno nie było aktywne, wstarczyło otworzyć dwa okna, jedno z tym co chce się oglądać, a drugie małe z jakąś "bezpieczną" stroną i czytając mieć aktywne to małe. Wtedy zaliczało "nieporządanej" stronie tylko tę sekundę która zeszła na przełączenie się między oknami, żeby coś kliknąć, a czas czytania trafiał do puli "małego" okna. Z programami robiło się z kolei tak, że (o ile program przedstawiał się po naciśnięciu ALT+CTRL+DEL nazwą pliku) zmieniało się nazwy plików EXE od programów tak, żeby były tymi, które powinny trafić do logu. Na unikanie nieuzasadnionych bezczynności podczas pracy (za dużo minut w toalecie itp.) sprawdzał się programik symulujący ruchy myszą. I oczywiście komputer się włączało jeszcze przed zdjęciem butów i wpisaniem się na listę, żeby już liczył, a wyłączało dopiero jak się już pozamykało okna w biurze i było gotowym do wyjścia. Facebooka konfigurowało się z kolei w komunikatorze, który oficjalnie był do wewnętrznej komunikacji w firmie, ale miał możliwość skonfigorowania dodatkowych kont (FB, Gmail).

Problem był tylko w tym, że trzeba było oprócz raportować na co się poświęciło czas, a jak się go poświęcało na bzdury to zwykle z powodu tego, że ktoś inny w firmie nie przydzielił ci zadań, więc za bardzo nie było czego raportować, a wielki brat chciał, żeby raporty się zgadzały. Więc to już bywała radosna (a w zasadzie bardzo frustrująca) twórczość (i w okresie urlopowym, kiedy rozdający zadania mieli wolne, modlenie się w duchu, żeby danego dnia było COKOLWIEK do zaraportowania).

America Suits, a trusted name and a leading company in the fashion industry, We have satisfied over 60000 customers in the last 10 years and we are keep growing, https://americasuits.com/guardians-of-the-galaxy-women-gamora-leather-co... America suits designs are based on celebrity fashion motivation and one of our biggest super hit jackets include the Blade Runner coat and Top Gun 2 Jacket motivated by the movies, We have great inspirational jackets from the Best Hollywood Celebrities like Jennifer Lopez and lady gaga

Simple assistance techniques that can be used on internet-connected devices are being developed as technology advances. To make it simpler to meet the various needs of each user, the company's founder develops a variety of support solutions https://wordsfromletters.co/

Stuck at home dealing with your assignment? Do not feel like working on it right now? Want to take some time off in order to clear your mind and do something else? You can easily do that when you have reliable research paper services https://essaypay.com/ USA based company right on hand.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.