Spersonalizowane karty miejskie

Nadesłany przez: 
Michał Rączka-Dudek

Zupełnie niezrozumiałą dla mnie rzeczą jest konieczność posiadanie spersonalizowanych kart miejskich, gdyż umożliwia to śledzenie sposobu w jaki poruszam się po mieście. To, że z tej możliwość ZTM korzysta widać w jego procedurach np.: elementem weryfikacji zgłoszenia zgubionej karty jest porównanie zgłoszonych punktów doładowania karty miejskiej i najczęstszych tras. Po co taki nadzór? Do czego niezbędne jest łączenie moich danych osobowych z profilem użytkownika komunikacji miejskiej? Rozumiem, że do celów statystycznych. Uważam, że posiadacze anonimowych kart miejskich nie powinni być przez ZTM „dyskryminowani”.

 

Komentarze

Skoro karta miejska nie jest dokumentem tożsamości to po co w niej zdjęcie? A skoro już jest zdjęcie to po co na niej imię i nazwisko? Dlaczego kanar sprawdzający ważność biletu ma wiedzieć jak się nazywam? Skoro jest zdjęcie, to może porównać wizerunek i na tym koniec, tymbardziej, że ZTM zastrzega, że karta osoby z biletem 100% ważna jest bez dokumentu tożsamości. Czy ktoś z Państwa się tym zainteresował i interweniował w tym temacie do RPO?

Przy wprowadzaniu personalizacji spróbowałem dokonać analizy po co wszystko? Porównałem wypowiedzi chwalące ten niepotrzebny proces z innymi informacjami, nawet tymi na stronach internetowych ZTM - sami sobie zaprzeczali (teraz oczywiście treść stron się zmieniła).
Nieoficjalnie wiadomo, że już w chwili wprowadzania znane były dziury w systemie umożliwiające lewe kodowanie kart. Personalizacja miała ułatwić proces ścigania, to chyba jedyna przyczyna.
Cały tekst dość długi, ale na życzenie odszukam, przytoczę lub gdzieś umieszczę.
Proces odzyskiwania karty mógłby się odbywać jak obsługa telefonów pre-paid przez kod PUK bez konieczności personalizacji.

Is it possible to personalize your Citi credit card?
Citi Double Cash does not offer any card design alternatives or the ability to personalize your card. In reality, none of Citi's credit cards have designs or customizing options. "Queens towing service ny" company also tried to do but it is tough and difficult to take any action. And by writing "queens towing service ny" if you are in NY provides you the facility of the nearest and quickest driver and service you cant imagine.

Hello, my name is Miles and I'm a pupil with the Chicago University of Engineering. My friends and I are now debating whether we should continue our studies and pass the final exams. A lot of people are wondering who they can trust to write their paper. I came across these folks https://essaypay.com/write-my-essay-for-me/ at the perfect time. A dedicated set of specialists who understand their mission. I received the great paper on time, with no plagiarism or delays. Thank you for saving me time and nerves.)

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.